Destynacja turystyczna - Salalah Beach - Oman
TPL_IN
TPL_ON
Odsłony: 1528

Oman szczyci się niezliczoną ilością ogólnie dostępnych miejsc plażowych, których krystaliczno czyste wody i drobnopiaszczyste plaże należą do najpiękniejszych jakie można sobie wyobrazić. Kraj ten oferuje wspaniały klimat z krótkim okresem monsunowym ( od czerwca do września ), który to zmienia oblicze przyrody w pełne soczystej zieleni , prawdziwie ogrodowe krajobrazy, poprzecinane licznymi rzekami i wodospadami. Salalah - miasto portowe w zachodniej części regionu Dhofar w Omanie , liczące ok. 200.000 mieszkańców, wspaniale łączące historię z nowoczesnością, tradycyjną architekturę z nowoczesnymi technologiami budownictwa. Okolice Salalah znane są z przepięknych tropikalnych plaż.

Czytaj dalej >>Salalah Beach - Oman
Destynacja turystyczna - Jebel Sifah - Oman
TPL_IN
TPL_ON
Odsłony: 1289

Zapraszamy do perełki krajów arabskich, do Sułtanatu Omanu z stolicą Maskat, który zajmuje wschodni narożnik Półwyspu Arabskiego. Oman jest podróżniczym przeżyciem. Jego 1700 km długa linia wybrzeża zmienia jak kameleon swoje oblicze od ciepłych wód Zatoki Perskiej do chłodniejszych i głębszych wód Oceanu Indyjskiego.

Czytaj dalej >>Jebel Sifah - Oman
Destynacja turystyczna - El Gouna - Egipt
TPL_IN
TPL_ON
Odsłony: 1905

El Gouna - wschodnie wybrzeże Egiptu, nad Morzem Czerwonym. ok. 25 km na północ od Hurghady – założona została w 1990 roku przez egipskiego miliardera Sawirisa i wybudowana przez należący do niego koncern Orascom Development Holding. Od początku ideą twórców było stworzenie luksusowego kurortu całkowicie nastawionego na turystykę. W ciągu jednej dekady z małego egipskiego miasteczka, przerodziła się w jedną z najnowocześniejszych i prężnie rozwijających się destylacji urlopowych Riviery Morza Czerwonego.

Czytaj dalej >>El Gouna - Wenecja nad Morzem Czerwonym
Destynacja turystyczna - Alanya - Turcja
TPL_IN
TPL_ON
Odsłony: 1894

Alanya to najpopularniejsza miejscowość Riwiery Tureckiej, z niezliczoną ilością hoteli i mnóstwem atrakcji turystycznych, położona ok. 120 km na wschód od Antalyi, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Słynny kurort otaczają góry Taurus od północy, od południa zaś ciepłe wody Morza Śródziemnego.

Czytaj dalej >>Alanya - najpopularniejsza destynacja tureckiej Riwiery